Muž, 57 let

Ve 30 letech jsem vážil okolo 80 kg, hodně jsem jezdil na kole. Postupně se můj životní styl změnil, přestěhovali jsme se a začal jsem jezdit do práce autem. Z původní váhy jsem během 25 let postupně nabral 99 kilo. Začala mne bolet kolena a na kole už to taky nebylo ono. Lenivěl jsem. Dvakrát jsem zkusil krabičkovou dietu - bylo to pohodlné, o nic jsem se nemusel starat, jídlo na celý den mi vozili až domů. Ale po skončení jsem se vždy vrátil na původní váhu. Navíc jsem vloni na podzim musel s kolenem na operaci.

V březnu jsem se domluvil s Martinou. Ujasnili jsme si, že hubnout musím postupně, pomalu a že to bude záležitost měsíců. Jako cílovou váhu jsme určili pod 90 kilo. Na každý den jsem měl rozepsané jídelníčky. Nejvíc mne překvapilo množství zeleniny, které jsem měl každý den sníst, ale vyrovnal jsem se s tím. Novinkou bylo i 5 jídel denně. Naštěstí nejsem moc zvyklý na pivo a jednu či dvě skleničky vína jsem měl občas povolené. Pořídil jsem si domácí trenažer na kolo a snažím se víc chodit. Momentálně mám 88 kilo. Cítím se lépe, manželka si pochvaluje, že jsem přestal chrápat. Obleču staré oblečení. Pořád ale cítím, že by to ještě trochu chtělo - jako definitivní cíl jsme stanovili pod 85 kilo ke konci roku. Už jsem zaplatil zálohu na nové silniční kolo, takže moje motivace je pořád vysoká.

 

Komentář FitGourmet:

Tento klient byl měřen na váze InBody, která poskytuje přesné hodnoty pro vnitrobřišní tuk. Sloupec "doporučená hodnota" uvádí optimální rozmezí jednotlivých hodnot zprůměrované dle věku, pohlaví a rasy.

 

Pokles váhy je pomalý, ale stabilní. Vzhledem k tomu, že klient přibíral cca kilo ročně, tak je pomalé tempo v pořádku. Pozitivní je úbytek nebezpečného vnitrobřišního tuku i úbytek celkového tuku. Přírůstek svalů je důsledkem zvýšené pohybové aktivity i zvýšeného příjmu bílkovin.