Úvodní stránka » O mně

 

O mně

Jmenuji se Martina Benešová. Vždycky jsem ráda a dobře jedla. Naštěstí skoro celý život  sportuji, takže moje záliba v jídle není na první pohled viditelná, nicméně s přibývajícím věkem mi začalo být jasné, že o jídle je potřeba přemýšlet. Od prohledávání webu a čtení časopisů typu "Dieta" nebo "Kondice" jsem se dostala až ke studiu kurzů pro výživové poradce, které pořádá Institut dietologie a výživy, a stala jsem se certifikovanou výživovou poradkyní. Svoje služby jsem nejprve otestovala na členech rodiny a přátelích, poté i na dalších zájemcích. Příběhy několika  mých klientů najdete v záložce "Příběhy".

Pro klienty sestavuji jídelníčky na míru, a to na základě analýzy tělesného složení (Tanita 601) a rozumně stanovené cílové váhy. Protože z vlastní zkušenosti vím, jak je obtížné přejít z normálního stravování na stravování vedoucí k redukci váhy, snažím se klientům v jejich jídelníčcích zachovat maximum potravin, na které jsou zvyklí, případně modifikuji jejich oblíbené recepty tak, aby více vyhovovaly obecným požadavkům na zdravou stravu a současně byly ještě pořád k jídlu.

Průběžně monitoruji situaci na trhu potravin; některé z nových "objevů" najdete v záložce "Zajímavé potraviny na trhu", pravidelně přispívám do časopisu "Výživa a potraviny" i do databáze výživových hodnot potravin.

Jsem členkou Společnosti pro výživu, Aliance výživových poradců a Sekce výživy a nutriční péče ČAS.