Svět bedýnek

Před chvílí jsem dostala svoji první "Bedýnku týdne" objednanou přes SvětBedýnek A hned o ní píšu proto, že jsem opravdu nadšená. Na obrázku vidíte obsah mojí "Bedýnky týdne" (teda byla to spíš bedna, vážila přes 8 kilo!), která i s dopravou až domů (nebo do práce nebo kam chcete) stojí 339 Kč. Obsah téhle bedničky se sestavuje podle toho, co je zrovna k dispozici, neboli nemohu ho ovlivnit, jenomže to vůbec nevadí, protože v bedýnce je vyskládáno přesně to, co se momentálně urodilo. Je jasné, že kdyby mi moje první bedýnka dorazila v únoru nebo březnu, asi by její obsah až tak bezvýhradné nadšení nevzbudil, ale třeba taky. Každopádně časný podzim je pro bedýnky asi to nejlepší období.

Jen krátce k tomu, jak to celé funguje (podrobnosti přímo na stránkách SvětaBedýnek). Firma sídlí kousek od Prahy, v Psárech. Rozváží ale skoro po celém Česku a zdá se, že sféra působnosti se pořád rozšiřuje. Momentálně se zaváží Praha a okolí, Brněnsko, Plzeňsko, Pardubicko,  Liberecko, Příbramsko, Severozápad a Jižní Čechy, v přípravě je Karlovarsko. Objednat si můžete buď již zmíněnou Bedýnku týdne, pak existují České bedýnky, Sezónní bedýnky (vždy ve třech velikostech), pouze Ovocná bedýnka, pouze Zeleninová bedýnka, speciální bedýnka pro mimina a bedýnka se surovinami na výrobu smoothies. 

A komu by tohle nestačilo, může si sestavit svoji vlastní zásilku - v nabídce jsou kategorie Čerstvé pečivo a mouky, Mléčné výrobky a vejce z farmy, Maso, ryby a uzeniny  ...... až po Zdravé mlsání a Eko drogerii a kosmetiku. Já jsem si přiobjednala deset vajíček a Vítovo kimči, na to jsem obzvlášť zvědavá!

Jednotlivé oblasti jsou zaváženy v přesně dané půldny, a den před dodávkou firma ještě posílá upřesňující mail. Mně třeba včera přišel tenhle: "Dobrý den, dne 16.09.2015 Vám Pepa přiveze bedýnku mezi 10:55-11:25. Přejeme Vám krásný den a dobrou chuť. Váš Svět Bedýnek." Neboli jen půl hodiny je potřeba být v pohotovosti! Úžasné!

Ze svojí dodávky jsem zatím stihla sníst jen dvě voňavé švestky a pár rajčátek, ale vše vypadá maximálně a vše pochází od farmářů z blízkého či vzdálenějšího okolí (o dodavatelích je na webu SvětaBedýnek extra sekce).

Kdo má vlastní zahrádku a pěstuje si dostatečné množství všeho, co potřebuje, tak si žádné bedničky asi objednávat nebude (i když třeba by se něco našlo v sekcích pečiva, mléčných výrobků nebo například čerstvch ryb či knedlíků Láznička), stejně jako ten, kdo bydlí v dosahu farmářských trhů a chodí k osvědčenýmm prodejcům.  Všem ostatním ale SvětBedýnek rozhodně doporučuji. V mém případě bylo otevírání mojí první bedničky srovnatelné s vybalováním prvního vánočního dárku!