Úvodní stránka » RECEPTY » Kokosový chia pudink


Kokosový chia pudink

Dostala jsem na ochutnání kokosové mléko Alpro. Od téhle firmy zatím znám a piji jen sojové mléko (se zeleným čajem je to moje každoranní závislost). Od tradičního kokosového mléka/krému, který poměrně často v kuchyni používám, se liší mnohem méně výraznou chutí. Je to dáno jeho složením, resp. koncentrací: 

Alpro má ve složení uvedeno: Pitná voda, kokosové mléko (5,3%) (kokosový krém, pitná voda), rýže (3,3%), fosforečnan vápenatý, stabilizátory (karagenan, guma guar, xanthan), mořská sůl, vitaminy (B12, D2), aromata). Kokosový krém Exotic Food, se kterým vařím, má obsah kokosové složky 68%. Ale jemná chuť mléka od Alpra se dá výborně využít (a povytáhnout) v tomhle jednoduchém receptu.

Kokosový chia pudink je díky chia semínkům docela výživný, ale přesto lehký. Zkombinovala jsem ho proto s čokoládovým avokádovým pudinkem, do toho už jsem chia nepřidala. Výsledek je rychlý, efektní a v lednici moc dlouho nevydrží. Dala jsem si jednu porci a pak byla přes dvě hodiny venku na kole - energie tak akorát.   

Potřebujeme (na 1 porci):

  • 150ml kokosového nápoje Alpro (nebo, samozřejmě, od jiné značky)
  • 15g chia semínek
  • 10g strouhaného kokosu
  • med nebo agávový sirup na doslazení, cca 10g

Postup:

  1. Chia a kokos zalijeme mlékem a necháme odstát aspoň 30 minut. Za tuto dobu kokos i semínka tekutinu dobře nasají a výsledkem je hmota s konzistencí pudinku.
  2. Podle chuti dosladíme.
  3. Podáváme buď samotné, nebo v kombinaci s čokoládovým avokádovým pudinkem. Zdobíme podle nálady a možností, například hoblinkami kokosu.

Výživové hodnoty na 1 porci:

Kcal: 208, bílkoviny: 4,1g, sacharidy: 15,8g, z toho cukry: 10,3g, tuky: 11,1g.